10:43
До Міжнародного дня проти насилля

2 жовтня відзначається Міжнародний день проти насилля.

Це день приурочений до дня народження Махатма Ганді – лідеру руху за незалежність Індії та засновника філософії та стратегії «ненасилля»: припинити насилля через поширення культури миру, терпимості та підвищення людської гідності.

З учнями Погребівської гімназії обговорювали тему різних видів насилля, зокрема - булінгу та домашнього насилля.

І якщо про булінг, говорять багато, і вже здається кожен розуміє що це, здатен виявити його прояви і розуміє, що це не є нормою, то про домашнє насилля говорять менше.

Навіть не всі замислюються, що прояви домашнього насилля це не тільки побої. Його різновиди більш різноманітні - це і вербальні погрози, і приниження, знецінення, різного роду обмеження, заборона працювати і навчатись, контроль дій людини тощо.

Найстрашніше, що насилля починається непомітно, з незначних проявів, які і не ідентифікуєш як насилля. А потім контроль, обмеження, знецінення стають більш явними та агресивними.

Часто насилля подається, як прояв піклування, як ось в цьому ролику: https://www.youtube.com/watch?v=TVfaq5nUP7g

На наших бесідах ми обговорювали, як розпізнати різні види насилля, міркували про те яка людина більш схильна до насилля і які фактори підвищують його ризики.

Але не достатньо ідентифікувати насилля, важливо з ним не миритись!

Нажаль у випадках домашнього насилля жертви майже не звертаються за допомогою. Це пов'язано з багатьма факторами, такими як страх, неможливість довести провину агресора, сильна емоційна або матеріальна залежність від нього, феномен "вивченої безпорадності", віра в те, що агресор зміниться і "це точно був останній раз" і багато інших факторів.

Але самотужки з цим не впоратись, допомога потрібна. Значну допомогу жертвам домашнього насилля надає громадська правова організація Ла Страда - вони надають психологічну та юридичну консультацію, допоможуть вам спланувати свої дії та багато іншого.

Телефон гарячої дитячої лінії:

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

Не мовчіть! Звертайтесь за допомогою!

Переглядів: 58 | Додав: adminnvk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Name *:
Email *:
Code *: